SELEKCIJE: mlađi kadeti/nje, kadeti/nje, juniori/ke, seniori/ke i forme
OSVOJENA ODLIČJA: 2 zlata, 3 srebra, 5 bronci
BROJ NATJECATELJA: 161 u borbama i 24 u formama
BROJ KLUBOVA: 34
BROJ ZEMALJA: 3 (BIH, Italija i Hrvatska)
EKIPNI PLASMAN: 1. MJESTO FORME

U subotu, 22. listopada 2016. u Sportskoj dvorani Sutinska vrela u Zagrebu, u organizaciji TKD kluba Metalac održano je međunarodno taekwondo natjecanje "1. METALAC ZAGREB OPEN".
Na navedenom natjecanju nastupio je 161 natjecatelj u borbama iz 34 kluba i 3 zemlje, te 24 natjecatelja u formama.
TKD klub Jastreb na ovom natjecanju nastupio je s 8 natjecatelja u sportskim borbama, koji su u pratnji trenera Tomislava Miščančuka pojedinačno osvojili 1 zlato, 3 srebra i 3 bronce, dok su  u tehničkim disciplinama 3 jastrebova natjecatelja pojedinačno osvojili 1 zlato i 2 bronce, čime su u ekipnom plasmanu osvojili 1. mjesto ispred drugoplasiranog Maksimira i trećeplasiranog Karlovca.

Taekwondo klub Jastreb

Taekwondo klub Jastreb trenutno je svojom kvantitetom jedan od vodećih klubova u državi s 400-ak članova, a svojim rezultatima najuspješniji je hrvatski taekwondo klub u muškoj konkurenciji o čemu svjedoči čak 17 EKIPNO OSVOJENIH DRŽAVNIH PRVENSTVA