SLOVENIA OPEN – G1

TKD klub Jastreb na ovom prestižnom natjecanju nastupio je s 19 natjecatelja koji su u pojedinačnim plasmanima osvojili 8 medalja: 1 zlato, 3 srebra i 4 bronce.

Paola Strašćek, Jastrebova juniorka prvi puta nastupila je u seniorskoj konkurenciji na turniru G statusa i okrunila se srebrnom medaljom. Odlične kadetske nastupe zabilježile su već tradicionalno Darija Zeljko i Ivona Strašćek, a svojim odličnim nastupom iznenadio je srebrni Leon Zorko. Od juniora kvalitetu je potvrdio Marko Lipovac osvojivši  brončanu medalju. Luka Horvat i Hrvoje Šep okrunili su se brončanim medaljama u seniorskoj konkurenciji osvojivši nove bodove na WTF ljestvici. Hrvoje je u 1. kolu skinuo 1. nositelja kategorija, a Luka je u polufinalu izgubio od viceprvaka Europe Yunusa Sarija. Naš najuspješniji senior, Vedran Golec finalnu borbu izgubio je rezultatom 3:9 od već znanog mu rivala, bjelorusa Sille.

BROJ ZEMALJA: 24

U vikendu 25./26.02.2016. u Mariboru, u organizaciji Taekwondo saveza Slovenije održano je međunarodno taekwondo natjecanje "9. Slovenia open 2016", turnir G1 statusa.
Na natjecanju je nastupilo 868 natjecatelja iz 24 zemlje među kojima se TKD klub Jastreb u sveukupnom plasmanu svrstao na 8. mjesto, u seniorima na 7. mjesto, a u kadetskoj selekciji na 4. mjesto.
U pratnji natjecatelja bili su treneri Dejan Mesarov i Matej Škreblin.