16. JASTREB OPEN

ORGANIZATOR:TKD klub Jastreb
MJESTO:Dvorana II, Dom Sportova
VRIJEME:29.11.2014.
SELEKCIJE:kick, limači, mlađi i stariji kadeti/nje, juniori/ke,
forme
BROJ NATJECATELJA:870
BROJ KLUBOVA:64
BROJ ZEMALJA:4

U subotu 29.11.2014. u prepunoj Dvorani II Doma Sportova, 850 natjecatelja iz 64 kluba i 4 zemlje (Hrvatska, Slovenija, Bosna i Hercegovina i Slovačka) odmjerilo je svoje snage na 9 tatamija.
Ovaj projekt i ove godine održao se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Veleposlanstva Republike Koreje te Gradonačelnika Grada Zagreba, te uz potporu Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom i Turističke zajednice grada Zagreba.
Ove godine dobrotvornu akciju posvetili smo udruzi „Sve za životinje“, koja dugi niz godina skrbi o bolesnim i napuštenim životinjama na području Zagreba. Kroz kotizacije od svih sudionika i donacije svih nazočnih na dan održavanja natjecanja prikupili smo sredstva kroz novčanu i robnu vrijednost (hranu za kućne ljubimce) koje smo donirali gore navedenoj udruzi.
Kroz protokol svečanog otvaranja koji je predvodila voditeljica Karmela Vukov-Colić, Zagrebačke mažoretkinje uvele su ekipe na tatami, nakon čega su uslijedili nastupi Cedevitasica te revijalna borba Jastrebova Mateja Horvata i Vedrana Raičkovića koju je popratio iz zraka specijalni kvadrikopter s kamerom sa direktnim prijenosom na video zidu. Dodijeljeni su pehari najudaljenijoj gostujućoj ekipi Koryo TKD Slavia Košice te najbrojnijoj ekipi iz TKD kluba Ljubija-Prijedor.
Protokolu svečanog otvaranja nazočili su brojni mediji i uvaženi gosti iz kulturnog i javnog života našeg grada i države koji su se u sklopu navedenoga nazočnima obratili kroz kratke pozdravne govore:

  • predsjednica organizacijskog odbora i glavna tajnica Tamara Pradegan, ispred kluba organizatora
  • Ministar znanosti, obrazovanja i sporta, g.Vedran Mornar
  • Veleposlanik Republike Koreje, NJ.E. Suh Hyung-Won

Preostalim VIP gostima uručena su prigodna priznanja i pokloni:

  • predsjednici mjesnog odbora dr.Ante Starčević, gđi. Mariji Jelavić
  • voditeljici područnog odsjeka službe za mjesnu samoupravu Trešnjevka sjever, gđi. Antonietti Gretić
  • supruzi i kćeri pokojnog g.Dražena Mađarevića, glavnog tajnika ZTS-a i HTS-a, Ančici i Anji Mađarević
  • Miroslavu Brežanu
  • pomoćnici pročelnice Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom, gđi. Romani Galić
  • prof.dr.sc. Draganu Primorcu
  • saborskom zastupniku i podpredsjedniku gradske skupštine Grada Zagreba, g.Davoru Bernardiću
  • izaslaniku gradonačelnika Grada Zagreba koji je bio i pokrovitelj ovogodišnjeg Jastreb Opena, g.Milanu Čoliću

Veleposlanik Republike Južne Koreje Nj.E. g. Suh Hyung-Won obratio se sudionicima 16. Jastreb Open-a na simpatičnom hrvatskom jeziku što je izazvalo oduševljenje kod sveprisutnih koji su ga nagradili pljeskom. Naglasio je kako je upravo taekwondo most koji povezuje domovinu taekwondo sporta Republiku Koreju i Lijepu Našu, a taekwondo klub „Jastreb“ jedan je od njegovih najčvršćih poveznica. Ministar znanosti, obrazovanja i sporta, g.Vedran Mornar otvorio je natjecanje te u svom govoru naglasio kako sport igra važnu ulogu kod najmlađih u oblikovanju osobe i ličnosti te pohvalio upravo rad sa najmlađim natjecateljima koji se uključuju u sport  već sa 4 godine starosti.

Naša dobrotvorna akcija kao i u nizu dosadašnjih godina provedena je pod geslom:
„NE POSTOJE VELIKE STVARI,
SAMO MALE STVARI UČINJENE S PUNO LJUBAVI“

POJEDINAČNI PLASMANI KROZ SELEKCIJE

SPORTSKA BORBA

ZLATOSREBROBRONCA
DARIJA ZELJKOEDISON OLLURIDAVID PLAŠĆ
FILIP GOJSALIĆFRAN VRBANACELA SEKUŠAK
IVONA STRAŠĆEKJOSIP BREKALOIVAN DRAŽENOVIĆ
JAN MARIJAN KOVAČEVIĆJOSIP GALIĆJOSIP ŠPOLJARIĆ
KARLA KIRINKARLO MALEČIĆJOSIP VLADISAVLJEVIĆ
KARLA KLAUDIA KVESIĆMARIS METERLANA GREGURAŠ
KREŠIMIR ĆOSIĆMARKO GRABUŠIĆLEONARDO BUTINA
LAURA GLASNOVIĆMARKO MIHOLIĆLUKA LIPOVAC
LORENA KABIĆMARKO MRAVINACLUKA TOMIĆ
LOVRO MILOŠMATEA ZELJKOMARIN KLARIĆ
MARIJA FRKLIĆMATEJ HORVATMATEJ MIHOLIĆ
MARIO GALIĆMATEJA ĆOSIĆNINA GABRIĆ
MATEO ZORKOPETRA GRABUŠIĆPATRIK POKLEČKI
NIKO POPOVIĆRAMONA PETKOSVEN GAVRANOVIĆ
PAOLA STRAŠĆEKTENA KRZNARIĆ
ROKO BULJAN
TIN MALEČIĆ
VEDRAN RAIČKOVIĆ

 

TEHNIČKE DISCIPLINE – POOMSAE

ZLATOSREBROBRONCA
KIKA VIDIĆKARLA VUKŠIĆMATE ČULO
LAURA KOLARNIKOLINA CAPANMATKO ŠIRAC
MARTINA ĆOSIĆ
SVEN TUŠKAN

 

DISCIPLINA KICK

ZLATOSREBROBRONCA
ROKO GULINANA LEONA ŠIMIĆDANIEL ŠKRTIĆ
JAKOV ĆAĆIĆ

 

 

POJEDINAČNI PLASMANI – SPORTSKA BORBA

DARIJA ZELJKOMLAĐI KADETI2 pobjedeZLATO
FILIP GOJSALIĆMALI ŠKOLARCI3 pobjedeZLATO
IVONA STRAŠĆEKMLAĐI KADETI3 pobjedeZLATO
JAN MARIJAN KOVAČEVIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
KARLA KIRINMLAĐI KADETI2 pobjedeZLATO
KARLA KLAUDIA KVESIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
KREŠIMIR ĆOSIĆJUNIORI3 pobjedeZLATO
LAURA GLASNOVIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
LORENA KABIĆMALI ŠKOLARCI3 pobjedeZLATO
LOVRO MILOŠMLAĐI KADETI2 pobjedeZLATO
MARIJA FRKLIĆJUNIORI2 pobjedeZLATO
MARIO GALIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
MATEO ZORKOSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
NIKO POPOVIĆJUNIORI2 pobjedeZLATO
PAOLA STRAŠĆEKSTARIJI KADETI4 pobjedeZLATO
ROKO BULJANMALI ŠKOLARCI3 pobjedeZLATO
TIN MALEČIĆMLAĐI KADETI4 pobjedeZLATO
VEDRAN RAIČKOVIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
EDISON OLLURISTARIJI KADETI1 pobjedaSREBRO
FRAN VRBANACMLAĐI KADETI4 pobjedeSREBRO
JOSIP BREKALOJUNIORI1 pobjedaSREBRO
JOSIP GALIĆMALI ŠKOLARCI1 pobjedaSREBRO
KARLO MALEČIĆMLAĐI KADETI2 pobjedeSREBRO
MARIS METERMALI ŠKOLARCI2 pobjedeSREBRO
MARKO GRABUŠIĆSTARIJI KADETI2 pobjedeSREBRO
MARKO MIHOLIĆVRTIĆANCI2 pobjedeSREBRO
MARKO MRAVINACMLAĐI KADETI1 pobjedaSREBRO
MATEA ZELJKOMLAĐI KADETI3 pobjedeSREBRO
MATEJ HORVATSTARIJI KADETI1 pobjedaSREBRO
MATEJA ĆOSIĆJUNIORI2 pobjedeSREBRO
PETRA GRABUŠIĆMLAĐI KADETIbez pobjedeSREBRO
RAMONA PETKOSTARIJI KADETI1 pobjedaSREBRO
TENA KRZNARIĆSTARIJI KADETI1 pobjedaSREBRO
DAVID PLAŠĆMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
ELA SEKUŠAKMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
IVAN DRAŽENOVIĆMLAĐI KADETI2 pobjedeBRONCA
JOSIP ŠPOLJARIĆMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
JOSIP VLADISAVLJEVIĆJUNIORIbez pobjedeBRONCA
LANA GREGURAŠMALI ŠKOLARCI1 pobjedaBRONCA
LEONARDO BUTINASTARIJI KADETIbez pobjedeBRONCA
LUKA LIPOVACMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
LUKA TOMIĆMLAĐI KADETI3 pobjedeBRONCA
MARIN KLARIĆVRTIĆANCIbez pobjedeBRONCA
MATEJ MIHOLIĆVRTIĆANCI1 pobjedaBRONCA
NINA GABRIĆMALI ŠKOLARCI2 pobjedeBRONCA
PATRIK POKLEČKISTARIJI KADETIbez pobjedeBRONCA
SVEN GAVRANOVIĆMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
ADNAN ALAGIĆMLAĐI KADETI1 pobjedabez plasmana
ANA FRŽOPSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
ANDRIJA MAČEKMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
ANTONIO DRAGUNMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
ANTONIO KARPIŠEKMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
BORNA BOROTAMLAĐI KADETI1 pobjedabez plasmana
DON MAJERIĆSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
DORIS METERVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
EROL MUJKIĆMALI ŠKOLARCIbez pobjedebez plasmana
EUGEN PLEŠKOVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
FILIP GALIJANIĆMALI ŠKOLARCIbez pobjedebez plasmana
FILIP JERLEKOVIĆVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
IVAN VARGAMALI ŠKOLARCI1 pobjedabez plasmana
JAKOV RAMLJAKMLAĐI KADETI1 pobjedabez plasmana
JAN PINTARMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
KARLO KUŠNJAČIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
KRISTIJAN ŠAVORIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
LEON ZORKOMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
LOVRO MATKOVIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
MAGDALENA IVIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
MATEA PRIMORACSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
MATEO KOLMANJUNIORIbez pobjedebez plasmana
MATEO VUKŠIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
MAURO MARTINACMALI ŠKOLARCI1 pobjedabez plasmana
MIA VEKIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
NEA ĐAPOVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
NICOLE DAGELIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
NIKOLINA MESIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
OZREN DELAČVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
STJEPAN KEREČENIVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
SVEN KOLEVSKIVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
TIN VRANARIČIĆSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
TJAŠA RADOŠEVIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
VITO KARPIŠEKVRTIĆANCIbez pobjedebez plasmana
VITO MILANOVIĆMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana

 

POJEDINAČNI PLASMAN KICK

ROKO GULINZLATO5 pobjeda
ANA LEONA ŠIMIĆSREBRObez pobjede
DANIEL ŠKRTIĆBRONCA2 pobjede
JAKOV ĆAĆIĆBRONCAbez pobjede
ANA RENE ČOLAKbez plasmanabez pobjede
ANTONIA GALIJANIĆbez plasmana2 pobjede
DAVID DUGOREPECbez plasmanabez pobjede
FILIP DUMIĆbez plasmanabez pobjede
FILIP GAŠPAROVIĆbez plasmana1 pobjeda
FILIP JERLEKOVIĆbez plasmana1 pobjeda
FRAN GUROVIĆbez plasmanabez pobjede
FRAN ŠARAVANJAbez plasmanabez pobjede
HRVOJE VUŠAKbez plasmanabez pobjede
LANA ŠNIDARIĆbez plasmanabez pobjede
LEO VAMPOVACbez plasmanabez pobjede
MARIN MARŠbez plasmanabez pobjede
NIKA IVA NEŽMAHENbez plasmanabez pobjede
TIN HORVATbez plasmanabez pobjede
VANJA VALENTIĆbez plasmanabez pobjede
VITO ĆAĆIĆbez plasmanabez pobjede
VITO RAKIĆbez plasmanabez pobjede
VITO ŠARAVANJAbez plasmanabez pobjede

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *