8. EUROPSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2020


 

ORGANIZATOR:

Taekwondo klub Jastreb​​ 

MJESTO:

Kristalna dvorana hotel Westin, Zagreb

VRIJEME:

21.11. – 25.11.2020.

TRENER:

Yousef Karami, Ali Noghandoost

BROJ KLUBOVA:

119

BROJ NATJECATELJA:

610

BROJ ZEMALJA:

EKIPNI​​ PLASMAN:

29 s 4 kontinenta

2. MJESTO MLAĐI KADETI

3. MJESTO U-21

5. MJESTO SVEUKUPNO

 

 

U organizaciji taekwondo kluba Jastreb u vremenskom periodu od 21.11.-25.11.2020. održano je 8.Otvoreno Europsko klupsko prvenstvo u ambijentu Kristalne dvorane​​ hotela Westin u Zagrebu​​ koje je​​ ujedno bilo i kvalifikacijski turnir za Europsko kadetsko prvenstvo, Europsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama za seniore, Europsko prvenstvo U-21 i Europsko prvenstvo za mlade u olimpijskim kategorijama.​​ Svečano​​ otvaranje, uz poštivanje protokola i mjera za borbu protiv COVID-a Stožera za civilnu zaštitu i HZJZ-a, uveličao je i veleposlanik Južne Koreje u RH  Kim Dong-chan, a natjecanje je otvorio izaslanik Vlade RH i državni tajnik za sport Tomislav Družak koji je u ime premijera Andreja Plenkovića svim sudionicima poželio sreće i uspjeha u natjecanjima, a organizatorima TKD Jastrebu i Karlovcu u provedbi najvećeg taekwondo natjecanja ove godine u Europi. Europska taekwondo federacija uručila je priznanja za potporu u organizaciji Ministarstvu turizma i sporta i Gradu Zagrebu.  

 

Za klupsko EP prijavljeno je ukupno 855 sudionika od čega 616 natjecatelja u ženskim i muškim kategorijama mlađih kadeta, kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora. 
Prijavljeni su natjecatelji iz 29 države s četiri kontinenta, ukupno 119 ekipa, od čega je 11 nacionalnih reprezentacija i 13 olimpijaca za OI u Tokiju 2021. Iz Hrvatske je prijavljeno 29 klubova i 167 hrvatskih natjecatelja.

​​  

U pojedinačnom plasmanu jastrebovi su osvojili 6​​ zlata, 4 srebra i 6 bronci, a čak 9 jastrebovih natjecatelja kvalificiralo se na Europsko prvenstvo U-21 koje će se održati sljedeće godine i za Europsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama u Sarajevu koje će se održati ove godine od 10.-12.12.2020.​​ 

 

POJEDINAČNI PLASMANI

 

ZLATO

SREBRO

BRONCA

MATEJ NIKOLIĆ

HRVOJE ŠEP

ANA TASLAK

HELENA DUJMIĆ

LUKA TURKALJ

LAURA GLASNOVIĆ

LAURA KOZIĆ

JAN SCHWARZ

LUKA TURKALJ

ROBERT RAIĆ

BRUNO MAJER

MARKO LIPOVAC

LAURA GLASNOVIĆ

 

PETRA ČIRJAK

ANASTASIA LAKATOŠ

 

ADAM​​ JANDRAS

 

 

 

NATJECATELJ

SELEKCIJA

PLASMAN

MATEJ NIKOLIĆ

JUNIORI

ZLATO

HELENA DUJMIĆ

JUNIORI

ZLATO

LAURA KOZIĆ

MLAĐI KADETI

ZLATO

ROBERT RAIĆ

MLAĐI KADETI

ZLATO

LAURA GLASNOVIĆ

U-21

ZLATO

ANASTASIA LAKATOŠ

U-21

ZLATO

HRVOJE ŠEP

SENIORI

SREBRO

LUKA TURKALJ

U-21

SREBRO

JAN SCHWARZ

MLAĐI KADETI

SREBRO

BURNO MAJER

MLAĐI KADETI

SREBRO

ANA TASLAK

SENIORI

BRONCA

LAURA GLASNOVIĆ

SENIORI

BRONCA

LUKA TURKALJ

SENIORI

BRONCA

MARKO LIPOVAC

SENIORI

BRONCA

PETRA ČIRJAK

MLAĐI KADETI

BRONCA

ADAM​​ JANDRAS

MLAĐI KADETI

BRONCA

LUKA NIŠANDŽIĆ

KADETI

Bez plasmana

MIHAELA MOLNAR

KADETI

Bez plasmana

VITA MERIĆ

KADETI

Bez plasmana

SVEN KOLEVSKI

KADETI

Bez plasmana

MARTA MERKAŠ

KADETI

Bez plasmana

VITO MILANOVIĆ

JUNIORI

Bez plasmana

LUKA TOMIĆ

JUNIORI

Bez plasmana

ANASTASIA LAKATOŠ

JUNIORI

Bez plasmana

ANTONIO DRAGUN

JUNIORI

Bez plasmana

KARLO MALEČIĆ

JUNIORI

Bez plasmana

NIKOLINA MESIĆ

JUNIORI

Bez plasmana

VITA KARAČIĆ

JUNIORI

Bez plasmana

HELENA DUJMIĆ

U-21

Bez plasmana

MATEO ZORKO

U-21

Bez plasmana

MATEJ NIKOLIĆ

SENIORI

Bez plasmana

ALI NOGHANDOOST

SENIORI

Bez plasmana

 

ČESTITAMO!!!