Jubilarni 10. Jasteb open


ORGANIZATOR:            TKD klub „JASTREB“
MJESTO:                       Dom odbojke „Bojan Stranić“
VRIJEME:                     30.11.2008.
SELEKCIJE:                  mlađi kadeti/nje, stariji kadeti/nje, juniori/ke, forme
TRENERI:                      Ivan Vidović, Dejan Mesarov, Vedran Drobina,  Davor Žanko
OSVOJENA ODLIČJA:  13 zlata, 6 srebra, 11 bronci
EKIPNI PLASMAN:       1. MJESTO – SVEUKUPNI POBJEDNICI TURNIRA (kroz sve discipline i selekcije)

U nedjelju 30.11.2008. održao se međunarodni humanitarni taekwondo turnir za kadete i juniore „10. JASTREB OPEN” u organizaciji TKD kluba „JASTREB“, u selekcijama mlađih i starijih kadeta/nja, junira/ki te disciplini poomse.
Ovogodišnji JASTREB OPEN posvetili smo Domu za starije i nemoćne osobe „Medveščak“ sa kojeg su sakupljeni prihodi bili namijenjeni njegovim štićenicima. Prikupljenim sredstvima željeli smo pomoći starim, siromašnim i nemoćnim osobama u njihovom domskom životu; učiniti ga kvalitetnijim i sretnijim.
Na ulazu u dvoranu za vrijeme održavanja natjecanja prikupljali su se dobrotvorni prilozi za štićenike doma Medveščak, a posjetitelji su, u skladu sa svojim mogućnostima, sudjelovali u ostvarivanju plemenitog cilja, prilikom čega su za uspomenu primili simboličnu zahvalnicu. TKD klub Jastreb sa prikupljenim sredstvima i udjelom kotizacije od svakog natjecatelja sudjelovat’ će u adaptaciji stacionara navedene ustanove.
Turnir je održan pod geslom: „JASTREBOVA MLADOST ZA SRETNIJU STAROST“
I ove godine turnir je bio realiziran visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH i Poglavarstva Grada Zagreba, pod medijskim pokroviteljstvom Večernjeg lista, te uz potporu Gradskog ureda za zdravstvo, rad socijalnu zaštitu i branitelje i Turističke zajednice grada Zagreba i INA d.d.
Prijavljeno je 493 natjecatelja iz 50 klubova. Sudjelovalo je 5 zemalja (Bosna i Hercegovina, Mađarska, Slovenija, Srbija i Hrvatska), dok je nacionalni tim Makedonije u noći pred nastup otkazao sudjelovanje. Natjecanje se održalo na 5 tatamija a selekcije juniora/ki nastupile su u elektronskim oklopima.
Protokol svečanog otvaranja započeo je u 12:30 sati. Predvodila ga je sportska novinarka Lana Banely. a nazočile su brojne osobe iz kulturnog i javnog života grada i države kojima su kao i brojnim donatorima u sklopu navedenog podijeljena prigodne zahvalnice i pokloni.
Zahvaljujući Lotos-SK produkciji ovaj jubilarni 10. Jastreb open imao je drugačiji ugođaj (dio turnira odrađen je pod specijalnim svjetlosnim efektima).
Uz neizostavne Zagrebačke mažoretkinje, na svečanom otvaranju nastupili su i Plesni centar Fredi, Plesni studio Escape, i Jastrebovi vrtićanci; dok su mali školarci izmjerili svoje snage kroz demo borbu, na opće oduševljenje nazočnih.
Prvi puta u hrvatskom taekwondo sportu poklonici taekwondoa imali su priliku putem interneta preko naše stranice uživo pratiti navedeno događanje, a Hrvatska televizija popratila je kratkom reportažom ceremonijal svečanog otvaranja.
TKD Jastreb nastupio je sa 40 natjecatelja koji su osvojili 31 medalju, od kojih 13 zlata, 6 srebra i 12 bronci, čime smo u sveukupnom plasmanu zauzeli ekipno 1. mjesto, ali smo se pehara za sveukupnog pobjednika odrekli u korist drugoplasiranog TKD kluba Osvit, ujedno i najbrojnije ekipe turnira. 

POJEDINAČNI I EKIPNI PLASMANI KROZ SELEKCIJE

ZLATOSREBROBRONCA4. MJESTO
DOMAGOJ IVAN RAIČHRVOJE ŠEPMARKO GREGURIĆIVAN BANOVAC
MARKO MUTAKKREŠIMIR ĆOSIĆDAMJAN BRUNDIĆ 
BRUNO NOA JURIĆKRISTIJAN FILIPČIĆMARKO JUKIĆ 
FRAN REZARSABRINA BELJANBORNA KREŠIMIR BESEDNIK 
LUKA BOBANSARA MILKOVIĆERNA DŽANIĆ 
MARA REZARKARMELA LJUBIČIĆLOVRO TVRTKOVIĆ 
MATIJA MLINARIĆ IVAN PAVIĆ 
MATIJA SEKUŠAK MLADEN SEKUŠAK 
NIKO POPOVIĆ VALENTINA TOMAŠEVIĆ 
IVAN TVRTKO MAJIĆ KATARINA BUŠIĆ 
PETRA MAJIĆ JANJA KONJEVOD 
PETAR GREGURIĆ FRAN PEH  
NIVES KERNER   
DOMAGOJ IVAN RAIČMMLAĐI KADETI5 pobjedaZLATO
MARKO MUTAKMSTARIJI KADETI4 pobjedeZLATO
BRUNO NOA JURIĆMMLAĐI KADETI3 pobjedeZLATO
FRAN REZARMMLAĐI KADETI3 pobjedeZLATO
LUKA BOBANMSTARIJI KADETI3 pobjedeZLATO
MARA REZARŽMLAĐI KADETI3 pobjedeZLATO
MATIJA MLINARIĆMSTARIJI KADETI3 pobjedeZLATO
MATIJA SEKUŠAKMSTARIJI KADETI3 pobjedeZLATO
NIKO POPOVIĆMMLAĐI KADETI4 pobjedeZLATO
IVAN TVRTKO MAJIĆMMLAĐI KADETI2 pobjedeZLATO
PETRA MAJIĆŽSTARIJI KADETI2 pobjedeZLATO
HRVOJE ŠEPMSTARIJI KADETI4 pobjedeSREBRO
KREŠIMIR ĆOSIĆMMLAĐI KADETI2 pobjedeSREBRO
KRISTIJAN FILIPČIĆMJUNIORI2 pobjedeSREBRO
SABRINA BELJANŽJUNIORI1 pobjedaSREBRO
SARA MILKOVIĆŽSTARIJI KADETI1 pobjedaSREBRO
MARKO GREGURIĆMMLAĐI KADETI3 pobjedeBRONCA
DAMJAN BRUNDIĆMSTARIJI KADETI2 pobjedeBRONCA
MARKO JUKIĆMMLAĐI KADETI2 pobjedeBRONCA
BORNA KREŠIMIR BESEDNIKMSTARIJI KADETI1 pobjedaBRONCA
ERNA DŽANIĆŽMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
LOVRO TVRTKOVIĆMMLAĐI KADETI1 pobjedaBRONCA
FRAN PEHMSTARIJI KADETI1 pobjedaBRONCA
IVAN PAVIĆMJUNIORIbez pobjedeBRONCA
MLADEN SEKUŠAKMJUNIORIbez pobjedeBRONCA
TIN BRAJČIĆMSTARIJI KADETI1 pobjedabez plasmana
AJNA DŽANIĆŽMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
ALEN TURKANOVIĆMSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
BRUNO MILOŠMMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
FILIP KOŽIĆMMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
MAKS ŠALATAMSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
MARIO JUKIĆMMLAĐI KADETIbez pobjedebez plasmana
MATIJA VLADIMIR DEŠČAKMSTARIJI KADETIbez pobjedebez plasmana
PETAR GREGURIĆMFORMEZLATO
NIVES KERNERŽFORMEZLATO
KARMELA LJUBIČIĆŽFORMESREBRO
VALENTINA TOMAŠEVIĆŽFORMEBRONCA
KATARINA BUŠIĆŽFORMEBRONCA
JANJA KONJEVODŽFORMEBRONCA
IVAN BANOVACMFORME4.MJESTO

EKIPNI PLASMANI KROZ DISCIPLINE I SELEKCIJE

 SVEUKUPNI PLASMAN
(sve discipline i selekcije)
JASTREB
OSVIT
DAN GUN
DUBRAVA

 

BORBE

 SVEUKUPNI PLASMAN
(kadeti/nje + juniori/ke)
JASTREB
OSVIT
DUBRAVA

 

MLAĐI KADETI MLAĐE KADETKINJE
JASTREB OSVIT
ORKA AS RADNIK
OSVIT BAN KEGLEVIĆ

 

STARIJI KADETI STARIJE KADETKINJE
JASTREB DUBRAVA
DUBRAVA KONDOR
OMEGA JASTREB

 

JUNIORI JUNIORKE
DUBRAVA OSVIT
OSVIT GALEB
RADNIK TÁJFUN SE

NAJBOLJA MLAĐA KADETKINJA:                ANDREA PACADI                  – TK FOX
NAJBOLJI MLAĐI KADET:                             DOMAGOJ IVAN RAIČ           – TK JASTREB

NAJBOLJA STARIJA KADETKINJA:             ANA PETRUŠIĆ                     – TK ORIENT DRAGON
NAJBOLJI STARIJI KADET:                          TONI ŠEGEDIN                      – TK FORTECA
NAJBOLJA JUNIORKA:                                 LANA ČAKTAŠ                       – TK OSVIT
NAJBOLJI JUNIOR:                                       DAMJAN BANIĆ                    – TK NOVI ZAGREB

POOMSE

 SVEUKUPNI PLASMAN
(kadeti/nje + juniori/ke)
DAN-GUN
JASTREB
CRO-STAR

     

KADETI/NJE JUNIORI/KE
DAN-GUN DAN-GUN
JASTREB ORIENT-DRAGON
KONDOR JASTREB


NAJUDALJENIJA EKIPA: TÁJFUN SE – MAĐARSKA

NAJBROJNIJA EKIPA: TK OSVIT

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *